Naturalność i trwałość cechami kuchennych mebli dębowych - R85
Dom

Naturalność i trwałość cechami kuchennych mebli dębowych

Naturalność i trwałość cechami kuchennych mebli dębowych
Dąb należy do tych rodzajów drewna, które zawsze było używane do kreowania bardziej wyrafinowanego stylu, który potrafi zapewnić maksymalne wrażenie ciepła i wspaniałe poczucie gościnności w domu. Dąb jest bardzo szlachetnym drewnem i jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną, by ich dom emanował wdziękiem, pięknem i elegancją.
Dębowe meble świetnie się prezentują w każdym pomieszczeniu, ale na pewno warto podkreślić znaczenie drewna dębowego w wyposażaniu kuchni. Wybór kuchni z drewna dębowego oznacza wybór mebli wykonanych z wyjątkowego materiału, który jest w stanie wprowadzić nas w bliski kontakt z naturą.
Kuchnie dębowe zachowują ten związek ze środowiskiem w każdym aspekcie, ponieważ są wykonane w 100% z naturalnego drewna, które zapewnia wysoką stabilność i maksymalną odporność.
Kuchnie dębowe z naturalnego drewna oprócz tego, że są wyjątkowo designerskie, nadają się do codziennego życia i są łatwe w utrzymaniu zarówno pod względem prostego codziennego czyszczenia, jak i eliminacji drobnych uszczerbków czy zarysowań. Drewno dębowe regularnie pielęgnowane naturalnym olejem zachowuje swoje piękno przez długie lata.


Meble dębowe bielone


Dąb bielony to jedna z najbardziej eleganckich wersji dębu. Bielenie to szczególny proces, w którym kolor dębu jest denaturowany poprzez nałożenie ekologicznej farby na bazie wody. Rezultat jest wyjątkowy, ponieważ ostateczny kolor zależy od stopnia wybielenia. Jeśli jest nieznaczne, uzyskuje się cieplejszy odcień, jeśli jest bardziej intensywne, uzyskuje się tonację, która ma tendencję do osiągnięcia odcienia o zimniejszym kolorycie.
Ta wszechstronność tonacji kolorystycznych mebli dębowych bielonych nabiera szczególnego znaczenia w połączeniu z innymi elementami mebli. Bielony dąb zapewnia dużą jasność i dlatego pomaga wizualnie powiększyć przestrzeń, a jest to cecha, która w czasach, gdy pomieszczenia często nie są duże, staje się istotną wartością.


Meble z dębu szczotkowanego


Meble dębu szczotkowanego lub meble z surowego drewna mają wykończenia nadające drewnu bardziej złoty kolor. Szczotkowanie powierzchni uwydatnia charakterystyczne włókna tej rośliny, nadając drewnu wygląd naturalnego stanu surowego lub lepiej „efekt surowej barwy po cięciu”.
Dodatkowo poprzez szczotkowanie można uzyskać efekt postarzenia ze specjalnie wyeksponowanymi słojami, co niewątpliwie ma swój niepowtarzalny urok, który można z powodzeniem wykorzystać do ciekawej aranżacji wnętrza.
Dobierając meble dębowe do wystroju kuchennego, mamy do dyspozycji wiele wzorów i zróżnicowaną kolorystykę tego rodzaju umeblowania, dzięki czemu możemy urządzić kuchnię zarówno w stylu tradycyjnym, jak i dokonać nowoczesnej aranżacji.