Zalety estetyczne oryginalnego stylu shabby - R85
Dom

Zalety estetyczne oryginalnego stylu shabby

Zalety estetyczne oryginalnego stylu shabby
Styl shabby chic zawsze był jednym z najbardziej lubianych stylów wyposażenia i wydaje się, że w ostatnim okresie stał się jeszcze bardziej popularny.
To prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych stylów wyposażenia, jakie kiedykolwiek powstały, nawet po 20 latach od wynalezienia tego terminu. Shabby Chic to elastyczny styl łączący elementy mebli z epoki z pastelowymi kolorami, koronkami i motywami kwiatowymi. Shabby jest również często nazywany country chic lub vintage chic.
Jedną z głównych cech stylu shabby chic i mebli w stylu vintage jest prostota, dzięki której można uzyskać przyjazną i ciepłą atmosferę, idealną, gdy chcesz urządzić swój dom we dwoje.
Meble Shabby składają się zwykle z odrestaurowanych lub postarzanych elementów, co daje możliwość wyboru urządzenia domu w stylu shabby chic przy użyciu mebli antycznych lub mebli o nowoczesnych liniach, które można przekształcić w styl shabby.
Aby urządzić dom w stylu shabby, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zastosowanie kolorystyki przestrzeni życiowej, w której dominującym kolorem jest biel. Do bieli ścian i podłóg dobiera się dodatki w pastelowych kolorach, takich jak turkus, brzoskwiniowy róż i liliowy. Aby w miarę możliwości zachować harmonię stylu, podłoga powinna być wykonana z drewna w naturalnych kolorach lub alternatywnie w bardzo delikatnej bieli.
Zarówno w przypadku przestrzeni wewnętrznych, jak i zewnętrznych, takich jak taras czy ogród, warto wybrać drewniane ławki i plecione krzesła, które uzupełnia się elementami z motywami kwiatowymi. W łazience i na zewnątrz, gdzie nie zawsze można zastosować drewnianą podłogę lub udekorować ściany w czystym stylu shabby, idealnym rozwiązaniem jest skupienie się na akcesoriach nadających pomieszczeniu głębię. Z kolei do ogrodu lub tarasu oczywistym wyborem jest altana w stylu vintage i odrestaurowane meble ogrodowe.
Urządzanie domu w stylu shabby jest naprawdę bardzo proste, ale należy pomyśleć o odpowiednim dodaniu akcesoriów, a może to być lustro w stylu vintage z lekko zniszczoną ramą i imponującymi wymiarami, które idealnie nadaje się do nadania koloru i charakteru białemu salonowi shabby chic.
Sypialnia prawdopodobnie najlepiej nadaje się do urządzenia w stylu shabby, w którym kobiecość i delikatność są praktycznie ostentacyjne, wystarczy antyczne łóżko, antyczne tkaniny i duże poduszki w kwiatowe motywy.
Dodatki vintage są niejako protagonistami stylu shabby, biel podłóg i ścian podkreślają obrazy i kandelabry oraz inne elementy wyposażenia.
Ściany niekoniecznie muszą być białe. Aby dodać energii do pomieszczenia, możesz również użyć koloru pastelowego, takiego jak jasnoniebieski.